Alueseurojen yhteystiedot

ETELÄ-HÄMEEN PIPLIASEURA
Päivi Paloranta / Ruotsinkatu 6, 15210 Lahti

Puheenjohtaja ja aluekouluttaja Päivi Paloranta,
puh. 050 545 7195, paivi.paloranta (at) hollola.fi
Sihteeri, aluekouluttaja Raija Heikkurinen, Kiikkulankatu 5 A 3, 15950 Lahti, puh. 0400 841 877, heikkurinenraija (at) gmail.com

ETELÄ-KARJALAN PIPLIASEURA
Jarmo Piispanen / Kolikkoinmäentie 37, 54410 Ylämaa

Puheenjohtaja Minna Koistinen Kiurulantie 222, 55100 Imatra Puh. 050 331 8134, minna.koisti (at) hotmail.com
Sihteeri ja aluekouluttaja Jarmo Piispanen,
puh. 0500 482 597, jarkki.piispanen (at) gmail.com

ETELÄ-POHJANMAAN PIPLIASEURA
Puheenjohtaja ja aluekouluttaja Tapio Hirvilammi / Nurmo

Puh. 040 594 3854, tapio.hirvilammi (at) evl.fi
Sihteeri Paula Halla-aho, Alajärvi, puh. 040 8649132

HELSINGIN PIPLIASEURA
Johannes Haapalainen / Klaukkalan kirkko, Ylitilantie 6, 01820 Klaukkala

Puheenjohtaja Johannes Haapalainen, puh. 050 541 7061, johannes.haapalainen (at) evl.fi
Sihteeri Sirpa Tallberg, puh. 044 522 4933, sirpa.mar (at) hotmail.com

KESKI-SUOMEN PIPLIASEURA
Hannu Huttunen / Kirkkotie 11, 40800 Vaajakoski

Puheenjohtaja Hannu Huttunen, puh. 050 521 5405, hannu.s.huttunen (at) evl.fi
Sihteeri Seppo Riikonen, Palokka, puh. 044 337 2777, su.riikonen (at) gmail.com

KUOPION PIPLIASEURA
Terttu Möykkynen / Hatsalankatu 8 B 45, 70100 Kuopio

Puheenjohtaja Heikki Hyvärinen, Kuopio, puh. 050-598 1869, heikki.hyvarinen (at) evl.fi
Sihteeri Terttu Möykkynen, Kuopio, puh. 050 302 0417, terttum47 (at) gmail.com

KYMENLAAKSON PIPLIASEURA
Puheenjohtaja Heikki Kiviluoto, puh 0400 752 201

LAPIN PIPLIASEURA
Matti Suomela / Urheilukatu 7 as 4, 98100 Kemijärvi

Puheenjohtaja Matti Suomela, Kemijärvi, puh. 0400-399100, matti.suomela (at) pp.inet.fi
Sihteeri Harriet Urponen, Rovaniemi, puh. 044 5146147, harriet.urponen (at) outlook.com

MIKKELIN PIPLIASEURA
Marja Holm / Mikkelin seurakuntakeskus PL 21, 50101 Mikkeli

Puheenjohtaja Marja Holm, puh. 0400 143410, marja.holm (at) evl.fi
Sihteeri Sirkka Rouhiainen, Vanhanpappilantie 93, 52100 Anttola

OULUN PIPLIASEURA
Riku Korkeamäki / Oulunseläntie 22 D 90580 Oulu

Puheenjohtaja Riku Korkeamäki, puh. 044 020 2262, riku.korkeamaki (at) gmail.com
Sihteeri Seija Helomaa, puh.  040 579 3245 seija.helomaa (at) evl.fi

PIRKANMAAN PIPLIASEURA
Sami Uusi-Rauva / Koulukatu 5A 16, 33200 Tampere

Puheenjohtaja Sami Uusi-Rauva, puh. 0400 445 987, sami.uusi-rauva (at) live.com
Aluekouluttaja Riitta Laiho, Tampere, puh. 041 548 0150, riitta.laiho (at) evl.fi

POHJANMAAN PIPLIASEURA
Teemu Kakkuri / Käenpolku 6a, 92310 Raahe

Puheenjohtaja Teemu Kakkuri, puh. 040 6710 685, teemu.kakkuri (at) evl.fi
Sihteeri Sisko Sundbäck, puh. 050 314 7306, sisko.sundback (at) evl.fi

POHJOIS-KARJALAN PIPLIASEURA
Anna Holopainen / Rantakylänkatu 2, PL 504, 80161 Joensuu

Puheenjohtaja Anna Holopainen, puh. 050 5858 714, anna.holopainen (at) evl.fi
Sihteeri Eija Nummela, Lauttatie 3 A 1, 80160 Joensuu, puh. 050 5307754 , eija.nummela (at) mail.com

SATAKUNNAN PIPLIASEURA
Aarno Niemi / Sampaanalantie 15, 26820 Rauma

Puheenjohtaja ja aluekouluttaja Aarno Niemi, puh. 02 825 1627, 040-531 4827,
aarno.niemi (at) iki.fi, satakunnan.pipliaseura (at) gmail.com
Sihteeri Reetta Kopsa, Pori, puh. 044 264 1112, reetta.kopsa (at) suomi24.fi

VARSINAIS-SUOMEN PIPLIASEURA
Esko Laine / Ylännekatu 17, 20540 Turku

Puheenjohtaja Esko Laine, puh. 050 566 2110, eskolaine1 (at) gmail.com
Sihteeri Paavo Nevalainen, Kaarina, puh. 040 5204362, paavonevalainen909 (at) gmail.com